حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

فرشته بی گناه/ شهید فوزیه شیر دل

 

شهید فوزیه شیر دل در سال 1338 در شهر کرمانشاه در کانون گرم خانواده ای متدین و مومن متولد گردید .

 

پس از طی دوران طفولیت در سن 7 سالگی به مدرسه رفت و چون در خانواده ای مذهبی رشد کرده بود به نماز خواندن و روزه گرفتن بسیار پایبند بود. دوران ابتدایی و راهنمایی را باموفقیت پشت سر گذاشت ،پس از گرفتن مدرک سیکل وارد بهداری شد. وی به مدت 2 الی 3 سال در بهداری کرمانشاه خدمت کرد و پس از آشنایی با کارش به پاوه منتقل شدو در بیمارستان آن جا مشغول به کار شد.

 

 فوزیه با پیام انقلاب اسلامی همگام بود و دوستدار حضرت امام (ره) بود. او پرستار مومن و محجبه ای بود که آشکارا در بیمارستان پاوه اعلام می کرد که:من پیرو امام و خط امام هستم.

 

سرانجام وی در روز بیست و پنجم مرداد 1358 در جریان حمله گروهک ضد انقلاب دموکرات به بهداری پاوه و محاصره آن محل  و در حالی که گروه دکتر شهید چمران در صحنه حاضر بود در حالی که برای کمک به گروه اقدام می کرد و در حال راهنمایی هلی کوپتر برای فرود در بهداری بود، مورد اصابت گلوله ناجوانمردانه دموکراتها قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

 

فوزیه  در آن محل بعد از 16 ساعت جان به جان آفرین تسلیم کرد و به شهادت رسید. بعد از مدتی پیکر شهید  وچندتن دیگر شهدا را هلی کوپترحمل می کرد،مورد اصابت گلوله های منافقین قرار گرفته و سقوط کرد. خلبان و کمک خلبان ومجروحان نیز همگی به شهادت رسیدند .

 

 شهید چمران در وصف رشادت این پرستار شهید نوشت:

 

خداوندا! چه منظره ای داشت این خانه پاسداران! چه دردناک!....

 

دختر پرستاری که پهلویش هدف گلوله دشمن قرار گرفته بود خون لباس سفیدش را گلگون کرده بود، 16 ساعت مانده بود و خون از بدنش می رفت و پاسداران هم که کاری از دستشان بر نمی آمد گریه می کردند.

 

این فرشته بی گناه ساعاتی بعد در میان شیون و زاری بچه ها جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 

 چه وصف خوبی کردی چمران عزیز همه شهدا فرشتگانی بی گناهند. بی گناه و مظلوم ,‌در زمانه حاضر مظولم ترند از دیروز امروز دوستان به ظاهر دوست آنان نادیده می گیرند ولی دیروز لااقل چون تویی بود که به یاد آنان باشد.

 

فوزیه عزیز تو سفید بودی مثل روپوش پرستاری ات ولی و وقتی سرخ شدی سپید تر شدی سپید تر از تمام گل های مریم و دل های نامردمان روزگار، دیروز ضدانقلابی که تورا رو سفید کرد چهره ای نمایان داشت اما ضد انقلاب امروز خود را پشت انقلابی که تو برایش خون دادی پنهان می کند تازه مدعی هم هست.

 

فوزیه عزیز آن بالا بالا هستی مارا یادت نرود دعایی هم برای ما بکن، شاید مانیز به راه رستگاری رسیدیم و سپید شدیم.

 

 شادی روح شهدای اسلام و امام شهدا گل صلواتی نثار کنید.