حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

شهیده فاطمه کلایی

شهیده فاطمه کلایی همسرحبیب الله عسگراولادی دارای 3 فرزند با نام های مهدی، محمد و علیرضا.

 مادرم با احترام فوق العاده ی با ما و پدر برخورد می کردند و حتی پدر برای تجلیل از مادرمان زمانی که در زندان بودند برای تجلیل از وفاداری و فداکاری مادرمان، در زندان طاغوت کتابی نوشتند و آن را به رسم یادبود، به مادر عزیزمان هدیه فرمودند. آن کتاب که محتوای آن یک نمایش سه پرده ای بود،"گل خارزندگی" نام داشت. ایشان این کتاب را نوشته و در آغاز آن آورده بودند: تقدیم به همسر فداکارم خانم فاطمه کلایی وفرزندان عزیزم، مهدی، محمد و علیرضا، که به یادگار مانده است. در کتاب خاطراتشان نیز، بسیار راجع به کرامت های مادر شهیدم فرمایش کرده اند.

در زمانی که مادر مرحومه شهید به رحمت خدا رفتند ایشان فرمودند: بانوی مؤمن، پرهیزکار، عفیفه، فداکار، وفادار، صابر، شکور ومتقی که طی سالیان زندگی مشترک مان دچار رنج و سختی های فراوان بود و در نبود بنده به همراه فرزندانم، گرفتار، مشکلات و معضلات بسیاری شده اند که ان شاء الله قبول حضرت حق بوده باشد و با ارواح طیبه بانوی دوعالم اسلام محشور شوند.

پدر13 سال در زندان بودند این سیزده سال زندگی بدون ایشان، قطعاً مملو از بحران بوده است. بعد هم که از زندان بیرون آمده اند.

انقلاب پیروز شد و مشغله ها و گرفتاری های خاص این دوره پیش آمد.

مادرباتمام سختیهایی که دراین سالها می کشید همیشه با انرژی و با روحیه با سختیها ومشکلات روبرو می شدند ومانند کوهی استوار با تمام این مشکلات با نهایت آرامش برخورد می کردند.