حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

۸ پیشنهاد برای زندگی فاطمی

۸ پیشنهاد برای زندگی فاطمی

پویش مردمی «به رنگ مادر» ۸ پیشنهاد برای مردم دارد. این پیشنهادها، به شرح زیر است:

 

«مجازی شو»

 

عکس «پروفایلَ»­ت زیباست! اما وقتی فاطمیه و محرم می‌­شود، خوب می­‌شود به بهانه­ اعتقادمان آن را عوض کنیم تا «مجازی» و «حقیقیِ» زندگی­مان رنگ و بوی عزا بگیرد. یا پُست­ و استوری­‌های روزانه با موضوع فاطمیه بگذاریم. یک بیت شعر، حدیث یا تصاویر گرافیکی. دست به کار می­‌شوی؟! محتوای آن با ما، نشر آن با شما.

 

 عین مثل «عبادت»

 

من و تو که معتقد به خالقِ مهربانیم، جهت سپاسگذاری از او، باید در به‌­جا آوردن نمازهای پنج­‌گانه، پیشتاز باشیم. قرار بگذاریم در این روزها، «اول وقت» خواندن نماز را در برنامه­ روزانه‌­مان قرار دهیم. با خواندن «نماز استغاثه به حضرت زهرا(سلام­ الله‌­علیها)» گره از مشکل­مان گشوده می‌­شود.(دستور خواندن این نماز را می‌­توانید به‌­راحتی پیدا کنید).

 

 «نا»پسند نباشیم

 

«بَد»، بَد است! مثل «دروغ» گفتن! «غیبت» کردن! «تهمت» زدن و هر چیز دیگری. به سَر و وضع­مان می‌­رسیم، غافل از این­که درون آدم هم زیبایی م‌ی­خواهد. بریز دور! هرچیزی که درون تو را نابود م‌ی­کند. مثا‌ل­ها را خودت می­دانی !(کنترل نگاه، گوش‌نکردن به موسیقی و هرچیزی که خوب نیست!)

 

حواس­ِ­مون باشه!

 

حالِ دل آدم­‌های اطراف­مان خوب می‌­شود اگر حواس­‌جمع باشیم و «نیازمندان» را از یاد نبریم. اگر وضع آشفته­ زندگی، دارد بدتر می‌­شود، «مهربانی» و «کمک» بیشتر می­­‌شود. «اطعام»، «تحت پوشش قراردادن ایتام»، «رسیدگی» و «کمک» به نیازمندان را فراموش نکنیم.

 

تو «یارِ مهربانی»؟!

 

سراغ «کتاب» نمی‌­رویم، چون خسته‌­ایم و حوصله نداریم! «مجازی» شده‌­ایم! اگر «شبهه» و «سوال» در ذهنت ایجاد شده که «دین به چه درد می‌­خورد» و «فاطمیه چیست؟!» می­‌توانی «کتاب» بخوانی، «پژوهش» کنی و از «مشورت» غافل نشوی! می­دانی سخنانِ حضرت فاطمه (سلام­‌الله‌­علیها) در کتابی با نام «خطبه­ فدک» جمع‌­آوری شده است که در آن، به خیلی از سوالات ذهنی ما، درباره امامت پاسخ داده‌­اند.

 

زائر شویم!

 

راه دور است... فرصت «زیارت» نیست... «حرم»ها بسته ­اند! «لایوِ (پخش­ زنده)» حرم­‌های اهل­‌بیت(علیهم‌­السّلام) را تماشا کن. زیارت­نامه‌­شان را بخوان و اگر می‌­توانی به زیارت اهل‌­قبور برو! از «صله­‌ارحام» و دیدار خویشاوندان و بزرگ­ترها هم غافل نشو!

 

غیرت داریم چه غیرتی!

 

درست است احترام به سلیقه و عقاید، محترم و مهم است! اما نباید فراموش کنیم: «خط قرمز ما، اعتقادات­مان است!» اگر قرار باشد این، مورد تمسخر واقع شود یا کم­رنگ شود، باید پای آن بایستیم و از دین­‌مان پاسداری کنیم. مثل مادر مظلومه پای امام زمان­ش ایستاد. خودت می­دانی که...

 

 

یادم تو را فراموش

 

وقتی می‌­فرمایند: «مَنِ امام زمان حواسَ­م بهتون هست و کوتاهی نمی­‌کنم... تک­تک­تون رو به اسم می­‌شناسم و وقتی کِیف­تون کوکِ و حال­تون خراب­ه، هواتونُ دارم...» حیف نیست او را فراموش کنیم؟! می­‌توانیم هر صبح که از خواب بیدار می‌­­شویم یا وقتِ خواب به او سلام کنیم و با او درددل کنیم! «نمازِ امام زمان(دستور خواندن این نماز را می‌­توانید به‌­راحتی پیدا کنید)» بخوانیم و برای سلامتی و ظهورش دعا کنیم که حالِ دل­مان خوب می­‌شود و گره از مشکلات­مان هم گشوده می‌­شود.