حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

«ماه غریب من»

«ماه غریب من»

مجید ملامحمدی نویسنده‌ای است که پیش از این نیز توانمندی قلم و دانش خود را در بسیاری از کتاب‌های دینی برای نوجوانان و کودکان نشان داده و «کتاب ماه غریب من» هم با نثری خوشخوان، ساده و تاحدی شاعرانه در راستای همان سبک نویسنده است. این داستان در قالب چهار فصل و ۶۳ قصه روایت شده است.

هریک از بخش‌ها و فصل‌های کتاب به برهه‌ای از دوران زندگی امام رضا(ع) اشـاره دارد. فصل نخست با ماجرای ورود نجمه خاتون، مادر حضرت رضا(ع) به خانه امام موسی کاظم(ع) آغاز می‌شود، با تولد حضرت رضا(ع) ادامه می‌یابد و به شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) ختم می‌شود.

داستان به امامت رسـیدن حضـرت رضا(ع) و بیعت مسـلمانان، داستان وداع حضـرت رضا(ع) و حرکت ایشـان از مدینه به مرو، ولایتعهدی حضرت رضا(ع) و مناظرات حضرت با علما، وقایع سیاسی و شهادت حضرت رضا (ع) محتوای سایر فصل‌هاست.

انتخاب عنوان‌های شایسته همچون «سفربه سرزمین غربت»، بیان داستان‌هایی از سنت و سیره امام مهربانی و ذکر اسامی و معرفی یاران حضرت که در قالب داستان معرفی شده‌اند از دیگر زیبایی‌های این اثر است.

تیراژ بالا و تعدد چاپ کتاب، ترجمه کتاب، استقبال نوجوان‌ها و خانواده‌ها، توجه جامعه دانشگاهیان و فعالان ادبیات کودک به این کتاب، همگی نشان از موفقیت اثر و نیازمند بودن حوزه نشر به کتاب‌هایی با این محوریت دارد.

همه می‌دانیم که امروزه عمده خانواده‌ها دغدغه بازیابی هویت دینی و بومی کودکان و به ویژه نوجوانان خود را دارند. نگاشتن کتابی خوش‌خوان، با رعایت استاندارهای ظاهری و توجه به سلیقه مخاطب با محتوای سالم، معتبر، اصیل و پاک  نیاز خانواده‌های این سرزمین و به ویژه نوجوانان شهر بهشت است.

این کتاب را به‌نشر، انتشارات آستان قدس رضوی منتشر کرده است.