حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

«عوامل اضطراب و آرامش در قرآن»

«عوامل اضطراب و آرامش در قرآن»

کتاب «عوامل اضطراب و آرامش در قرآن» به قلم سید حسن هاشمی جزی در ۱۶۰ صفحه از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

کتاب حاضر، ضمن بررسی جامع این آیات بر چگونگی رسیدن به آرامش فردی و اجتماعی تمرکز کرده و شیوه‌های رهایی از اضطراب را از دیدگاه قرآن به شکل دستورالعمل‌های کاربردی بیان می‌کند.

یکی از مشکلات عمده هر انسانی در هر دوره به ویژه در عصر کنونی که عصر اضطراب نامیده شده، نبود آرامش روانی یا امنیت خاطر است؛ این کمبود باعث شده استرس و فشارهای روانی بیش از پیش بر زندگی او سایه افکند و احساس سرخوردگی و افسردگی را برای او به ارمغان آورد.

رسیدن بر کرانه آرامش و دوری از اضطراب نیازمند شناخت عوامل آرامش آفرین و استرس زا است که این خواسته انسان در بیش از ۵۰۰ آیه قرآن مورد توجه قرار گرفته است.

این کتاب در یک بخش، «آرامش» و در بخش دوم «اضطراب» را بررسی می‌کند؛ نویسنده در بخش اول مباحثی همچون «تعاریف و اصطلاحات آرامش»، «منشأ آرامش»، «نقش و جایگاه آرامش در پیشرفت فرد و جامعه» و «عوامل و راه‌های کسب آرامش» را مورد بررسی قرار داده است.

همچنین بخش دوم این کتاب نیز شامل فصل‌هایی همچون «آشنایی با مفاهیم تحقیق»، «سخنی درباره اضطراب»، «اضطراب و تأثیر آن بر فرد و جامعه»، «عوامل پیدایش اضطراب»، «افراد و گروه‌های مضطرب در قرآن و بررسی دلایل اضطراب آنان» و «آثار متقابل آرامش و اضطراب» است و نویسنده در هر فصل با استناد به آیات قرآن کریم، هر موضوع را مورد کاوش قرار می‌دهد.

علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.