حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

راهکارهایی برای پیشگیری از خشکی و چروک پوست

راهکارهایی برای پیشگیری از خشکی و چروک پوست

 

سیدمهدی میرغضنفری در ارتباط با راهکارهای طب سنتی برای درمان خشکی پوست اظهار داشت: افراد دارای مزاج گرم و خشک در برخی از فصول سال بویژه در فصل بهار دچار خشکی پوست شده و عدم توجه به درمان این مساله می‌تواند سبب چروک، ترک، جمع‌شدگی و پوسته شدن پوست آنها شود.

همچنین افراد دارای مزاج گرم و خشک به دلیل داشتن حرارت قرمزی پوست آنها به ویژه در فصل بهار و تابستان تشدید می‌شود و تنظیم سبک زندگی مطابق با مزاج بهترین راهکار برای مقابله با این مساله است.

هرچه که افراد طبع گرم و خشک داشته باشند باید از مصرف ادویه‌جات بویژه تندی، شوری و تلخی‌‌جات پرهیز کنند همچنین مصرف شیرینی را تا حدود زیادی کاهش دهند.

مصرف غذاهای آبدار،‌سیرابی و شیردان، سوپ،‌خورشت، مصرف میوه‌های آبدار، لبنیات،‌مرکبات و سبزی‌ها و میوه‌های بخارپز برای سلامتی پوست این افراد بسیار توصیه می‌شود.

این متخصص فیزیولوژی بیان داشت: بسیاری از افراد زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنند برای رفع این مشکل آنها پماد و لوسیون‌های یکسان تجویز می‌شود در حالی که از دیدگاه طی سنتی این مساله باید براساس مزاج فرد انجام گیرد و مواد غذایی مناسب مصرف شود.

روغن‌مالی پوست بدن قبل از خروج از حمام با روغن بادام شیرین یا روغن بنفشه،‌کدو و نارگیل می‌تواند جهت رفع خشکی پوست آنها موثر باشد.