حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

عوارض تجمع چربی در گوش

عوارض تجمع چربی در گوش

محمود قادری، متخصص طب ایرانی: چربی یا واکس گوش چیزی نیست به جز ماده‌ای که به‌طور طبیعی در گوش تولید می‌شود، تا از گوش‌ها در مقابل باکتری‌ها و دیگر عوامل خارجی محافظت و برای گوش و مجرای آن مانند روان‌کننده عمل کند؛ هم‌چنین تولید بیش از حد این چربی می‌تواند باعث التهاب، خارش، احساس پری گوش، سرگیجه، و حتی کاهش نسبی شنوایی شود.

وی در ارتباط با برخی درمان‌های طبیعی خانگی برای پاکسازی چربی گوش افزود: به راحتی در منزل می‌توان این مشکل را حل کرد. اگر چه روش‌های مختلفی برای پاکسازی جرم گوش در بازار وجود دارد، اما باید مراقب باشید زیرا گوش عضو بسیار حساسی است. بنابراین، در حین پاکسازی جرم گوش نباید به هیچ وجه بی‌دقتی کنید.

متخصص طب ایرانی گفت: انباشته شدن چربی در عمق مجرای گوش باعث انسداد، گرفتگی و التهاب گوش می‌شود؛ هم‌چنین برای نظافت گوش وقتی گوش پاک‌کن را به داخل گوش فرو می‌برید، ممکن است چربی به عمق گوش انتقال یابد و باعث انسداد آن شود.

وی به عنوان درمان خانگی و راه‌های ساده برای رفع انسداد گوش، استفاده از محلول آب و نمک، گیلیسرین، محلول سرکه و الکل طبی، روغن زیتون و آب گرم را مهم دانست و افزود: در تمامی این موارد چند قطره از محلول را داخل گوش بچکانید و مدتی در همین وضعیت بمانید تا محلول به درستی وارد گوش شده؛ سپس، سر را در جهت مخالف بچرخانید تا محلول از گوش خارج شود.

متخصص طب ایرانی در پایان استفاده از گوش‌بند هنگام رانندگی با موتور سیکلت و حضور در فضای باز، هم‌چنین در هنگام پرواز با هواپیما جهت جلوگیری از گرفتگی گوش مکیدن آب‌نبات و جویدن آدامس را بسیار مؤثر دانست.