حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

دومین دوره پویش کتابخوانی :«آرام جان»

«آرام جان»

دومین دوره پویش کتابخوانی دلتکانی با محوریت کتاب تحسین شده آرام جان؛ روایت ناب زندگی شهید محمدحسین حدادیان توسط انتشارات شهید کاظمی کلید خورد.

آرام جان! مادرانه‌های شهید محمد حسین حدادیان است. شهیدی که در دفاع از حریم امنیت به دست دراویش گنابادی در ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) آسمانی شد.

پویش مطالعاتی دلتکانی که دور قبلی خود را به تازگی با محوریت کتاب «کاش برگردی» به اتمام رساند، کتاب منتخب و تحسین شده شهید حدادیان را محور دور جدید خود قرار داده است. این پویش که به صورت جهادی و مردمی برگزار می‌شود، همزمان با سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کلید خورده و تا میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) ادامه دارد.

گفتنی است جوایز این دوره از پویش ۱۵ کارت هدیه دو میلیون ریالی به ۱۵ نفر است و نحوه برگزاری پویش به صورت کاملا مجازی اجرا می‌شود.

گاهی اوقات فقط تصاویر آدم‌هایی که توی جنگ هشت ساله یا سوریه و یا در انقلاب شهید شده‌اند جلوی چشم به عنوان شهید ردیف می‌شوند.

شاید شما هم مثل خیلی‌های دیگر برایتان جالب باشد قصه پسر جوانی که در کف خیابان‌های شمال شهر تهران شهید شده باشد آن هم نه در دهه شصت در همین دوسال گذشته. شهیدی که فهمیدن ارزش خونش البته بصیرت و نگاه ژرفای بیشتری می‌طلبد. قصه‌اش را از زبان شیرین و پرخاطره مادرش بخوانید که هم همسر شهید است و هم مادر شهید.

محمدحسین متولد ۱۳۷۴، بسیجی مخلص و پیرو خط ولایت و رهبری بود. او از ۷ سالگی عضو بسیج بود و در مسجد فعالیت می‌کرد. در بسیج هم بسیار فعال بود و هم خالصانه به انقلاب و مردم خدمت می‌کرد و همین شد پله پرش محمدحسین.

خون محمد حسین حدادیان را کسانی ریختند که عمری نان و نمک خوردند و بعد غریبانه او را زخم زدند.

اواخر بهمن۹۶ در ایام شهادت مظلومانه حضرت زهرا (س) بود که خیابان پاسداران تهران شاهد توحش‌گرانی موسوم به دراویش و ایجاد ناامنی و به شهادت رساندن سه تن از نیروهای انتظامی بود. محمد حسین که از این آشوب‌ها و هتک حرمت‌ها خونش به جوش آمده بود به محل حادثه رفت. در همان لحظات بامداد، او را ابتدا به وسیله اسلحه شکاری مجروح و سپس توسط یک اتومبیل زیر گرفته و در شب شهادت حضرت زهرا (س) به فیض شهادت رساندند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

انگار زخم پای محمد حسین ذره ذره روحم را می‌خورد. نمی‌توانستم دور خانه راه بروم. زبانم در دهانم شده بود مثل یک تکه چوب خشک. دوتا توت خشک گذاشتم در دهانم. تا توت نم پس داد و مزه‌اش رفت زیر زبانم، هری دلم ریخت. مزه شیرینی توت. بی‌هوا رفتم در قعر چاه خاطرات روز شهادت آقا مهدی…

«آرام جان»؛ زندگی شهید مدافع حریم امنیت، محمد حسین حدادیان به روایت مادر به قلم محمدعلی جعفری در قطع رقعی و ۱۶۰ صفحه همزمان با ایام میلاد امام حسن(ع) توسط انتشارات شهید کاظمی، روانه بازار شد.

پیش‌تر از این نویسنده، آثار پرفروشی چون کتاب سربلند (روایت زندگی شهید محسن حججی)، عمار حلب (روایت زندگی شهید محمد حسین محمدخانی)، قصه دلبری (شهید محمدحسین محمد خانی به روایت همسر)، عروسی لاکچری (مجموعه داستان) و... روانه بازار شده است