حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

کریستیان (عبدالله) سریا

کریستیان (عبدالله) سریا

کریستیان (عبدالله) سریا-تازه مسلمان-آرژانتینی 

 

کریستیان (عبدالله) سریا یکی دیگر از مهمانان مجموعه برنامه مغناطیس، که با همکاری انجمن شهید ادوارد انیلی تهیه و در صدا و سیما پخش شد. پیاده سازی عبدالله خسروی

من در 14 سالگی مسلمان شدم. از کودکی می شنیدم که خانواده ما از جنوب اسپانیا به آرزانتین مهاجرت کردند و تاریخ اسپانیا به اسلام گره خورده بود و من دوست داشتم در مورد اسلام بیشتر بدانم. در سن 12 سالگی وقتی با عمه ام از جلوی یک کتاب فروشی رد می شدیم چشمم به کتاب قرآن افتاد و به عمه ام گفتم این کتاب مقدس مسلمان هاست، او با اینکه یک کاتولیک بود گفت میخواهی بخوانی؟ گفتم بله و کتاب را برایم خرید و به من هدیه کرد.

 

چندین بار قرآن را خواندم شوق عجیب و غیر قابل وصفی داشتم از خواندن قرآن بسیار لذت می بردم تا اینکه به پدرم گفتم می خواهم مسلمان شوم، پدرم گفت مطمئنی که میخواهی مسلمان شوی؟ تو آزادی که هر دینی بخواهی انتخاب کنی ولی این بازی نیست! گفتم من اطمینان دارم و میخواهم مسلمان شوم این کتاب یک معجزه است.

یک شب که ولادت حضرت علی بن الموسی بود من در جمع جامعه اسلامی در حسینیه گفتم اشهد ان لااله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله و به اسلام ایمان آوردم.

-شما مصداق آیه الذین آمنو و هاجرو فی سبیل الله هستید. شما از خانواده و دلبستگی هاتون جدا شدید و مهاجرت کردید آیا برایتان سخت نبود این دل کندن؟

– سوفیا کاسترو همسر عبدالله سریا؛

 

بله واقعا سخت هست درسته که ایرانیان بسیار مهمان نواز هستند ولی دوری از خانواده مخصوصا برای فرزندانم که وابستگی به پدربزرگ و مادربزرگ دارند خیلی سخته اما برای تکمیل دینمان باید اقدام می کردیم و هیچ کجای دنیا بهتراز قم نبود آن زمان فرزند اولم (حیدر) یک سال داشت و ما کار و درامدی نداشتیم و با سختی و مشکلات فراوانی یکسال در قم ماندیم و برگشتیم اما فهمیدیم که بسیار کم است و باید دوباره به قم بازگردیم، دلبستگی عجیبی به حضرت معصومه پیدا کرده بودم به همین دلیل دوباره به قم بازگشتیم و الحمدلله شرایط الان خیلی بهتر هست.

 

دوستانمان در آرژانتین اصرار دارند که ما برگردیم ولی ایران محیط برای مسلمانان بسیار مناسب است من برای دوستانم از خانه مان فیلم ارسال می کنم و آنها وقتی صدای اذان مسجد را در خانه ما می شنوند تعجب می کنند در ارژانتین پخش صدای اذان ممنوع است و نباید صدا از مسجد خارج شود. ما در آرژانتین برای رفتن به مسجد باید یک سفر دو ساعته انجام میدادم ولی ما در اینجا در اطراف خانه مان پر از حسینیه و مسجد است.

 

-عبدالله سریا- برای من که تک فرزند خانواده هستم و پدرم 70ساله است بسیار سخت است مخصوصا فرزندانم که تنها نوهای پدرم محسوب می شوند اما او کاملا از من حمایت می کند و می گوید شما بمانید و مطالعه کنید و علمتان را کامل کنید من تحمل می کنم.

 

کربلا و امام حسین چقدر در شما تاثیر داشت؟

 

عبدالله سریا- شیعیان لبنان و سوریه از 130 سال قبل به آرژانتین مهاجرت کردند و از همان زمان مراسم عاشورا و اربعین را مستمر در آرژانتین برپا می کردند. وقتی داستان امام حسین علیه السلام را شنیدم برایم بسیار عجیب بود اگر کسی به من بگوید می خواهی شهید شوی؟ جواب می دهم بله، ولی به هیچ وجه نمی توانم تحمل کنم خانواده ام دچار سختی شوند اما امام حسین علیه السلام هر چه داشت را در راه خدا داد و این برایم بسیار عجیب بود.

 

یک دعا بفرمایید

 

سوفیا کاسترو– خداوند انقلاب اسلامی را نصرت و قدرت بده و تا ظهور حضرت حجت عج الله از ان محافظت نماید و در ظهور حضرت را تعجیل فرماید ان شاءالله

 

عبالله سریا- الهم عجل لولیک الفرج ان شاءالله هر چه زودتر امام زمان ما تشریف بیاورند که آن زمان همه مشکلات ما از بین خواهد رفت.