حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

پائولا دختر تازه مسلمان برزیلی که با مطالعه قرآن مسلمان شد

داستان پائولا دختر تازه مسلمان برزیلی که با مطالعه قرآن مسلمان شد

منصوره معتمدی از اعضا انجمن شهید ادواردو آنیلی که در بوسنی زندگی میکند در صفحه اینستاگرامش نوشت: 

 

پائولا دوست برزیلی ومسلمان من است .او بیست سال پیش در یک خانواده مسیحی متولد شد و در سن سیزده سالگی بعد از خواندن انجیل به طور کامل، متوجه شد که تناقض ها و چالش هایی در دینش وجود دارد، مثل اینکه میگفت حضرت عیسی مثل دیگر پیامبر هاست چرا مسیحیان او را خدا میخوانند و… این شد که شروع به جستجوی حقیقت کرد.

وقتی راجع به مشکلات مسیحیت با معلمش که مسیحی بود، صحبت کرد و گفت من دین دیگری را میخواهم که سوال هایم را پاسخ دهد، معلم به او گفت : اووو جیزز، تو مسلمان هستی اما خودت نمیدانی. معلم به او در مورد دین اسلام بیشتر گفت و پائولا بوسیله گوگل در مورد اسلام سرچ کرد . سال بعد دختر مسلمانی در مدرسه به اوقرآن داد. وقتی پائولا قرآن را شروع به خواندن کرد، کم کم جواب تمام پرسش هایش را یافت.

و به این ترتیب پائولا به دنبال دین مبین اسلام مشرف شد.

از پائولا پرسیدم کدام آیه را برای اولین بار در قرآن خواندی که تو را متحول کرد؟ او گفت ۴/۱۷۱.

 

در سوره نسا خدا میفرماید :

هان ای اهل کتاب در دین خود غلو مکنید و پیامبرتان را پسر خدا و خود را دوستان خدا مخوانید و علیه خدا جز حق سخن مگویید ، همانا مسیح عیسی بن مریم فرستاده خدا بود ، فرمان ایجادی از او بود که متوجه مریمش کرد (و وی را در رحم مریم ایجاد نمود ) و روحی بود از خدا ، پس به خدا و فرستادگان او ایمان آورید و زنهار که سخن از سه خدایی به زبان آرید ، که اگر از این اعتقاد باطل دست بردارید ، برایتان خیر است ، چون اللَّه معبودی یکتا است ، منزه است از اینکه فرزندی داشته باشد ، آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است ( که مریم و مسیح هم از آنهایند ) ملک خدا است و برای داشتن تکیه گاه ، خدا بس است.

ازش در مورد حجاب در کشورش پرسیدم که آیا داشتن حجاب برایت مشکل نیست؟ گفت اعتراف میکنم که کمی سخته، چون در برزیل کسی اسلام را نمیشناسید، بعضی وقتها مردم برزیل به من میگویند برگرد به کشور خودت، تو تروریست هستی و یا بطور عجیبی در خیابان به من نگاه میکنند. حتی پیدا کردن شغل هم با حجاب راحت نیست. اما امیدوارم یک شغل خوب پیدا کنم با همین حجاب. چون حجابم را با هیچ چیزی عوض نمیکنم.

پائولا همچنین گفت: بعضی وقتها هم در خیابان بعضی افراد به من میگویند ما کمی در مورد اسلام شنیده آیم اما دوست داریم بیشتر بدانیم،من هم به آنها کتاب میدهم یا آنها را به مسجد میبرم تا بیشتر آشنا بشوند، اینکه چند نفرشان تا الان مسلمان شده اند را نمیدانم، اما ازین کارم راضی و خوشحالم. و بعضی کودکان به من میگویند با این روسری و حجاب شبیه پرنسس ها هستی

 

از پائولا پرسیدم که رفتار خانواده ات با تو چگونه بود وقتی مسلمان شدی؟ او گفت : خانواده من اولش فکر کردند اینها افکار دوران نوجوانی ام است و بی اهمیت، اما وقتی دیدند حجاب بر سر کردم، بسیار عصبانی شدند. اما بعد از یک ماه، یک روز روی تختم یک روسری دیدم که مادرم به عنوان عذرخواهی برایم خریده بود.

پائولا همچنین گفت : اما من دختر برزیلی دیگری را میشناسم که وقتی مسلمان شد

مادرش او را از خانه بیرون کرد و گفت که او شیطان پرست شده، من وقتی داستان او را شنیدم، خدا را شکر کردم بخاطر خانواده خودم، البته که بزرگترین آرزوی من این بود که در یک خانواده مسلمان به دنیا می آمدم که همه با هم #نماز میخواندیم و در ماه #رمضان روزه میگرفتیم اما باز هم خداروشکر.

م :مادرت را به اسلام دعوت نکردی؟

پ : او خیلی خیلی خیلی مسیحی است، اما من کلا با گفتار کاری انجام نمی دهم، بلکه سعی میکنم با عملم مردم را با اسلام آشنا کنم مثلا به آنها کتاب میدهم، یا آنها را به مسجد میبرم.