حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

۵ نفر از مشهورترین افراد جهان که مسلمان شدند!

 

این روزها داستان های زیادی از افراد مشهوری که به اسلام روی می آورند می شنویم؛ اینکه این افراد چگونه به اسلام می پیوندند و نظرشان راجع به اعتقاد جدیدشان چیست نکته اصلی این داستانهاست؛ در ادامه تعدادی از این داستانها را می خوانیم.

 

شکیل اونیل

 

نام او شکیل راشائون است که در زبان عربی “جنجگجوی کوچک” ترجمه می شود. او یکی از مشهورترین بسکتبالیست های جهان بود و هم اکنون تحلیلگر ورزشی در اتحادیه ملی بسکتبال است. شکیل در سال ۲۰۱۰ به مکه سفر کرد و مراسم حج را برگزار نمود و بعد از آن در یک بیانیه عمومی مسلمان شدن خود را اعلام کرد.

 

ایکان

 

ایکان متولد کشور سنگال در غرب آفریقا است. عده ای او را با نام آلیونه دامالا تیام می شناسند. ایکان خود را مسلمان و مردی معنوی معرفی کرد و حتی نام الله در تعدادی از آهنگ های او شنیده می شود.

 

مایک تایسون

 

مایک قهرمان بوکس سنگین وزن است که قهرمانی اتحادیه جهانی و فدراسیون بین المللی مشت زنی را به دست آورد و سپس قهرمان جهان شد. در سال های متعقاب به جرم تجاوز جنسی به ۶ سال حبس محکوم شد. او در زندان، آثار مالکوم ایکس، فعال سیاه پوست و مسلمان مدافع حقوق انسانی و حقوق آفریقایی آمریکایی ها، را مطالعه کرده و در نهایت مسلمان شده است. او معتقد است که الله و اسلام تاثیر عجیبی روی شخصیت او گذاشته و او را به انسانی متفاوت تبدیل کرده است. او اسلام را هدیه ای در زندگی خود می داند که سرنوشت او را تغییر و عشق را به قلب او راه داده است.

 

محمد علی کلی

 

محمد علی یکی از مشهورترین بازیکنان بوکس جهان است که در سال ۱۹۶۰ مدال طلای بوکس سنگین وزن المپیک تابستانی را به دست آورد و توانست بر افراد زیادی از جمله تونی اسپرتی، جیم رابینسون، دانی فیلمن و داک سابدانگ و همچنین افراد دیگری غلبه کند.

 

محمد علی تحت تاثیر مالکوم ایکس مسلمان شد و معتقد است اسلام تغییر فاحشی در شخصیت او ایجاد کرده است و نیروی معنوی عجیبی به او و زندگی او هدیه داده است تا بتواند خودپسندی و غرور را کنار بگذارد. محمد علی نامی است که او پس از مسلمان شدن انتخاب کرد و این را یکی از بزرگترین و بهترین اتفاقات زندگی خود می داند.

 

جنت جکسون

 

جنت جکسون یکی از مشهورترین خواننده ها، ترانه سراها و بازیگران اهل آمریکا است. جنت با فروش بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آثارش به یکی از پرفروش ترین و موفق ترین خواننده گان جهان تبدیل شد. او پس از ازدواج با مردی مسلمان به نام وسام آل مانا، یکی از ثروتمندترین مردان مسلمان جهان، در آوریل سال ۲۰۱۳ مسلمان شد و برای همیشه به خاورمیانه مهاجرت کرد. به گفته او موسیقی و ترانه سرایی با باورهای اسلامی او هماهنگ نیست و قصد دارد به دور از شهرت و حرفه سابقش زندگی آرامی را در کنار همسرش داشته باشد.