حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

«قصه‌های سَر و تَه»

«قصه‌های سَر و تَه»

قصه‌های‌ تخیلی در این کتاب به صورت اشتباه، سَر و تَه و آهنگین نوشته شده است تا حس خیال‌پردازی کودکان هنگام مطالعه تقویت شود.

 

در این اثر داستان‌هایی مانند «خاله قابلمه»، «آینه پری»، «درخت غرغرو»، «به دنبال ماه پیشونی»، «گرگ و هندوانه»، «جارو»، «زنگوله»، «پسر و گرگ»، « «آلوچه»، «خاله سوسکه»، «سال نو، خانه‌ی نو!»، «لوبیای سَر و تَه»، «کدو قلقله زن» و «فیل اومد آب بخوره» روایت شده است.

کتاب «قصه‌های سَر و تَه» با تصویرگری الهام کاظمی برای مخاطبان ۴+ (خردسال) آراسته شده است.

قصه «فیل اومد آب بخوره» این طور روایت می‌شود: فیل اومد آب بخوره؛ قورباغه نذاشت. فیل پرسید: «چی شده: چه‌طور شده؟ چرا نمی‌ذاری آب بخورم؟»/ قورباغه گفت: «مگه نمی‌بینی چشمه غمگینه؟»/ فیل پرسید: «چرا غمگینه؟»/ ماهی‌ها گفتند: «قُلش گرفته. مگه نمی‌بینی قُل قُل نمی‌کنه.»/ فیل پرسید: «چشمه! چشمه چرا قُلت گرفته؟»/ فیل گفت: «این که غصه نداره، من الان بَرش می‌دارم. اونو برات درش می‌آرم.» و ادامه ماجرا...

این کتاب در ۳۶ صفحه با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۳هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

«قصه‌های سَر و تَه» برای نخستین بار در سال ١٣۹۲ از سوی کانون منتشر شد و اکنون در چاپ سومش با شمارگان ۲هزار و ۵٠٠ نسخه در مجموع به ١۷هزار و ۵٠٠ نسخه رسیده است.

پیش‌تر نیز کتاب‌های دیگری از این نویسنده هم‌چون «تنبل پهلوان»، «تو مادر منی؟»، «طوطی و بقال»، «خواب و پسرک»، «افسانه روباه حیله‌گر»، «یک سبد سیب، لانه‌ای برای دم سیاه»، «ضحاک»، «هشت پا»، «گوساله‌ی لج‌باز» و... در انتشارات کانون به چاپ رسیده است.