حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

«معارفی از قرآن» بر اساس تفسیر المیزان

 

«معارفی از قرآن» بر اساس تفسیر المیزان

 

به منظور ارتقای محتوای آموزشی و آشنایی نسل جوان و فرهیخته دانشگاهی با منابع متقن و اصیل تفسیری و بر اساس سیاست معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی که وظیفه ارائه متون درسی معارف اسلامی سراسر کشور را به عهده دارد کتاب «معارفی از قرآن»  در شش بخش با چهارده فصل و ۴۱۵ صفحه متناسب با محورهای ارائه شده به عنوان کتاب کمک درسی  بر اساس تفسیر المیزان ویژه اساتید درس تفسیر موضوعی قرآن کریم توسط گروهی از پژوهشگران به رشته تحریر در آمد

 

بخش اول با عنوان «ما و قرآن» در دو فصل، شناخت قرآن و هدایت به قرآن، بخش دوم «باور به خدا و و صفات حضرت حق» را در دو فصل باور به خدا و یگانگی او. بخش سوم با عنوان «سعادت انسان» طی دو فصل از سعادت به عنوان هدف آفرینش انسان و عوامل سعادت آفرین سخن می‌گوید. بخش چهارم «نیایش و نماز اوج بندگی» نام دارد و در سه فصل به نیایش و نماز؛ تفسیر سوره حمد و تفسیر سوره‌های توحید و قدر پرداخته و بخش پنجم «زندگی سعادتمندانه انسان» را با بررسی وظیفه ما نسبت به جامعه؛ پدر و مادر و همسر مطرح می‌کند و بخش ششم آخرت را بررسی کرده است.

 

کتاب معارفی از قرآن بر اساس تفسیر المیزان نوشته مصطفی کریمی با همکاری جمعی از پژوهشگران به همت دفتر نشر معارف در زمستان سال جاری به بهای ۳۵۰۰۰ تومان منتشر شد.