حدیث روز
امام حسين عليه السلام: خوش اخلاقى عبادت است. (كنزالعمال، ج13، ص151، ح36472)
امام على عليه السلام: هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى اش پاكيزه و گوارا مى گردد. (نهج البلاغه،خطبه 184)
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :يكديگر را به رفتار نيك با زنان سفارش كنيد.بحارالأنوار، ج33، ص628
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:هرزنى،از دنيابرودوشوهرش ازاوراضى باشد،به بهشت مى رود.نهج الفصاحه،ح 1022
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :حيا خوب است ولى براى زنان خوب تر است. نهج الفصاحه، ح 2006

 دلنوشته‌ای از قائم‌مقام ستاد اقامه نماز

یادی از ۳ برادر که در یک روز به شهادت رسیدند

محمود مظفر قائم‌مقام ستاد اقامه نماز به مناسبت سالروز شهادت برادرانش (علی، حسن و رضا) در عملیات مرصاد دلنوشته‌ای را به رشته تحریر درآورده است که در ادامه می‌آید:

در ایام عملیات مرصاد به اذن پدر همه خانواده از جمله شش برادر و پدر عازم جبهه شدند و مادر هم وظیفه نگهداری و مراقبت از همسران و فرزندان را به عهده گرفت.

در این عملیات در جنگ با منافقان کوردل تا آخرین لحظه و نفس جنگیدند و در آخرین ساعات پیروزی ندای شهادت آمد و هر سه برادر در یک زمان توسط باقی مانده منافقین در تنگه‌ای در اسلام آباد غرب به رگبار بسته شدند و به درجه رفیع شهادت رسیدند و جنگ هم با پیروزی رزمندگان اسلام پایان یافت.

امروز یادمان این شهدای گرانقدر در محل شهادتشان در اسلام آباد محل زیارت مردم است.

بخشی از دلنوشته شهید حجت‌الاسلام والمسلمین رضا مظفر

باید قبل از اینکه مرگ تو را دریابد و هیچ کاری از تو برنیاید به خویشتن بازگردی و خود را در ترازوی علی(ع) بسنجی، وای بر تو که عمرت بی‌حاصل و در پوچی و بیهودگی ، تمام عمرت در غرق گناه ! به کوله بارت نظر کن، ببین برای خودت چه داری و سپس آماده شهادت بشو که خدا را در آن وقت دوست خواهی داشت و طلبش خواهی کرد و به آرزویت می‌رسی.

 

«من طلبنی وجدنی و من وجدنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فانادیته»؛  اگر طالب واقعی معشوق باشی لازم نیست به طرف مرگ به این سو و آن سو بنگری و بدوی بلکه خود مرگ به سراغت خواهد آمد و خود معشوق زنگ خانه ات را به صدا در خواهد آورد و باورم اینست که مرگ بهترین هدیه خداوند است.